1.15.2013

В гори, в Славське! (Че-Львів-Славське)


Вже другий місяць як зима за вікном, всі важливі справи лишились в минулому році. І Маргарита подумала, що настав час подумати про відпочинок. Позаяк холодно, то особливо десь не покатаєшся... хіба в горах (!)
Отак і було вирішено їхати кататись на лижах. Радасть вісєльє, але стоп, куди ж поїхати, щоб дуже не вдарило по кишені, щоб не зламати шию (позаяк на лижі стаєш вдруге в житті) і щоб справді відпочити і викинути з голови все зайве.
Довгі пошуки і розмови дали свій результат - зупинилась в виборі на Славському (Сколівський р-н, Львівська область).

Проблема маленьких містечок типу Славського полягає в тому, що коли вже остаточно вирішено туди їхати  не можеш обрати де-саме зупинитись, адже варіантів так багато. Та і не секрет, що досить часто привабливі описи принад кімнат/будиноків/номерів/котеджів не відповідають реальності. Що робити в такому разі? Ну варіантом номер один може бути: не слухати нікого і їхати в перше ж місце, яке знайдеш. І тут виринають наступні проблеми: в приміщенні може бути холодно, хазяї квартири кімнати чи чогось там ще вимигатиме більше грошей ніж було домовлено і всі зручності, які було згадано власне хазяїном чи в описі на енному сайті - виявляться (не побоюсь цього слова) лажею.
Є ж інший варіант сидіти і вперто довго і нудно шукати щось підходяще. Для тих, хто шукатиме - дам кілька порад, а наприкінці ж посту пораджу хатинку, яку сама ж і "випробувала")


Для початку ось пару сайтів на яких справді можна знайти щось путнє, коли шукаєш, де зупинитись:
http://www.karpaty-slav.com
http://slavsko.info/ua.html

А тепер поради:
  • При виборі житла потрібно чітко усвідомлювати для чого їдеш: кататись на лижах/бордах (на санках з гір не раджу спускатись взагалі) чи просто відпочити в саунах, банях чи за пляшкою з друзями. Від цього залежить, в якому районі Славська обирати собі будиночок і так далі.
  • Якщо ви їдете за емоціями та адреналіном (кататись на лижах і т.д.) - раджу обирати будиночок безпосередньо біля спусків так ви зекономите і час і гроші, адже за довіз до гори і на гору (машиною) водії беруть орієнтовно 10-20 ₴ . (в основному це 10 ₴ . 20 - за довіз до гори Тростян чи ін віддалених гір). 
  • Для початківців раджу обирати гору Політехніка: там є декілька трас, на одній з яких можна навчитись стояти і кататись на лижах, бордах), а на інших вже сміливо відточувати свої навички і отримувати задоволення. Але є один мінус - народу на Поліехніці ЗАВЖДИ багато (тому починати кататись раджу з раненька, коли людей ще мало до того ж варто враховувати, що сонце в горах сідає раніше). Якщо ж траси політехніки стали для вас нецікавими, можна їхати до інших спусків (Крокус, Варшава; доволі складних: Тростян, Погар, Захар Беркут (перед тим як їхати на Захар Беркут спитайте в місцевих, чи його відкрили, бо на момент написання цього посту власники гори ніяк не можуть помиритись і гора закрита).
  •  Ціни за будиночки в Славському дуже коливаються, тому тут знову ж таки варто подумати над пунктом 1: для чого ви їдете в гори. Якщо ж кататись - то варто обирати щось недороге, позаяк втомлені після спусків ви прийдете, поїсте і спати (ну так в більшості випадків)). Недорого це 100 ₴ з особи за добу. 

  • Як на мене на відпочинку треба розслаблятись повністю. Отже, звільніть себе і своїх жінок від обов'язку приготування їжі! За 60₴ на добу вас вранці і ввечері нагодують дуже смачною їжею так, що не можна буде встати :)). Ми після таких трапез жартували, що нас відгодовують для досить дивних цілей. Але хвилюватись нема чого) Справді, смачно і багато))
  • Домовлятись з власниками будиночків / кімнат раджу серйозно. Чітко варто уточнювати ціну за всі послуги, якими ви збираєтесь скористатись і чітко обумовити дату приїзду і сказати більш-менш точно скільки вас приїде. Спитайте чи гарно опалюється будинок, куди ви їдете (!). Не дуже ж хочеться потім ходити і шмаркати, через те, що вночі змерзли страшенно. І якщо ви вже приїхали, а там холодно - поговоріть про це з власником, хай топить краще, якщо не буде - сміливо можете говорити, що ви виселяєтесь (власники зазвичай працюють на імідж і зроблять все, щоб ви до них ще повернулись. А величезна конкуренція сприяє тому "зроблять все".
  • Домовтесь також, щоб вас зустріли і запитайте як зустрінуть (машиною чи ні): не дуже хочеться кудись далеко йти з сумками, якщо ти тільки-но з дороги.
  • Ідеально, якщо власник будинку здає лижне спорядження (і все в такому дусі) на прокат і не треба йти в пункти прокату в пошуках спорядження (хоча тих пунктів пооовно). І взагалі супер, якщо власник буде вас довозити до гори, на якій ви хочете кататись ( якщо в цьому є необхідність). Вартість лиж (лижі +взуття) (ціна за день ( не за добу) 50 ₴, санок ≈ 50  ₴. Вартість довозу з вокзалу до гори (з 1 особи) 10 ₴ + (залежно від того, яку гору оберете),  Вартість довозу машиною на вершину гори для спуску  10 ₴. Не переплачуйте.
  • Якщо вже так сталось, і ви поселились не біля гори і власник не може вас до неї довезти - спитайте, чи не знає він когось, хто може. Зазвичай власники будинків мають багато контактів і про все, що вас цікавить можна домовитись. Відтак скоріш за все матимете машину під сам будиночок, де поселились на годину, яку самі обираєте. Вартість такої приємності становить також  10 ₴ з особи (окрім довозу на гори, що знаходяться далеко) (за умови, що їде людей 6, іноді - 8). Якщо і так домовитись не вдасться - йдіть до вокзалу, там машин повно і ви точно вже на котрійсь доїдете, навіть якщо вас двоє (водій просто знайде ще декілька людей і повезе).
    Стосовно лиж-така ж ситуація. Власник будинку має знати де б їх взяти, або орендувати лижі ви можете безпосередньо в центрі чи біля гори (прокатів спорядження, як я вже писала - дуже багато).
  • Початківцям не раджу користуватись бугелями (витяги (не кріслові)), адже гроші ви заплатите ( ≈ від 8 до 10₴ з особи), а чи доїдете до вершини - не факт). Для тих, хто таки хоче скористатись бугелем розраховуйте, щоб партнер, котрий буде підніматись одночасно з вами був приблизно однакового з вами зросту і однакової ваги і міцно тримайте палиці в себе під дупцями. І ще одне, не дивіться дуже в різні боки, а контролюйте лижі під ногами ;)
    До слова витяг-"кріселка" коштує  ≈ від 20 до 40 ₴ залежно від гори (не на всіх горах є такі витяги).
  • Якщо ви не вмієте кататись на лижах - не біда! Можна спробувати самому навчитись - підгледівши, як хтось катається, можна перед поїздкою помучити ютюб з його навчальними роликами, а можна найняти інструктора за 200  ₴ за годину. Знайомі брали пів години і ніби лишились задоволені. Але будьте уважні при виборі інструктора (їх дуже багацько). Особисто я не довіряю дітям, які пропонують свої послуги, як би класно вони не катались, і не довіряю дядькам, які тягають тебе за лижні палиці. Інструктор має бачити твої помилки і дозволяти їздити самому, коригуючи твої дії зауваженнями і викладаючи теоретичну базу. Ніколи не замовляйте груповий інструктаж (!) Вартість - та ж сама, результат - ніякий. Інструктор ніколи не зможе приділити вам достатньо уваги всім.

І ще, якщо ви їдете шумною компанією -раджу орендувати будиночки, в яких не живуть власники: і вам комфортно, і в них серце не розривається, якщо ви щось зробите неординарне (наприклад, з'їжджатимете по сходах на матраці).

Ніколи не дозволяйте собі кататись напідпитку: все ж таки гори лишаються горами з деревами, крутими схилами, і людьми, які катаються з вами. Бережіть себе і інших.
Якщо вже так хочеться зігрітись - візьміть краще склянку гарячого глінтвейну чи гарячого вина, їх продають на горі, і біля її підніжжя, але особливо не захоплюйтесь.
З власного досвіду, обід можна влаштувати теж на горі. Не набирайте тільки сумок (бо де ви їх подінете під час катання?). На тих таки горах продають шашлики і печену на вогні картоплю з салом, які готуються прямо при вас. в Асортименті є ще і інші страви, але це вже слід уточнювати безпосередньо у продавця.
Заради всього святого - не з'їжджайте з гір на санках!! можете взяти великі пластмасові тарілки для спуску (які ще називають піддупниками), але тільки не санчата! Вони не контрольовані! навіть якщо там є гальма (!). Позаяк швидкість набирається величезна - рулювати особливо не вийде, а гальмування п'ятами може тільки до травм призвести. Якщо вам плювати на власну безпеку, подумайте про інших. На очах так багато людей розліталось в різні боки через ті санчата. Видовище надзвичайне, якщо не думати про те, наскільки це боляче.

Особисто я каталсь на Політехніці. За умови 0-2 падіння з спуск + відпочинок, за день можна зробити +14 спусків (позаяк піднімалась на гору бобіком то це задоволення обійшлось мені в 140 грн. бобіки абощо можна побачити на дорозі біля гори, де вони вибудовуються в чергу, щоб набрати клієнтів і відвезти, куди ті скажуть). 14 спусків мені не тренованій на наступний день вилились в ох яку крепатуру (боліли сідниці, плечі, шия...), тому не зловживайте :)

А тепер про найголовніше - добирання-діставання-доїжджання.
Найпростіший спосіб - приїхати у Львів і там електричкою вже їхати на Славське (і дешево і безпечно). Електрички ходять різні (сідаючи на одні, в Славську ви будете вже за 2 години, на інші - за 3 і більше.
Позаяк Львова ми дістались в 10 годині - гуляти довелось аж до 13 (варіант з добиранням маршруткою не пройшов - бо вони ходять з самого ранку а потім з 11 години ( з головного залізничного вокзалу і приміського вокзалу). Менше з тим, електричка обійшлась нам в  ≈ 19 ₴  (повний квиток. відповідно по студентському - в два рази менше). Наскільки знаю, електрички, що їдуть три і більше години - коштують ще дешевше.
Розклади руху електричок з Приміського вокзалу можна знайти тут: http://railway.lviv.ua/schedule/suburban/ (просто вводимо в поля станцій Льві та Славське і обираємо потяг (перша - час відправлень в напрямку Львів - Славське, друга - зворотній напрямок ( не сплутайте).
Розклади руху електричок з Головного вокзалу ось:
але раджу про всяк випадок перевіряти, чи не було внесено якісь зміни на сайті Укрзалізниці: http://www.uz.gov.ua/passengers/timetables/

Як бачимо - простіше буде киянам, які мають можливість без пересадок дістатись зі столиці до самого Славька.

І на останок будиночок в якому жила сама, і який мені надзвичайно сподобався:
http://www.karpaty-slav.com/andrii.html
(за потреби власник - Андрій домовиться і за машину, яка буде вас підвозити, і за прокат спорядження). До того ж - власники дуже милі і прості люди, а Руслана просто неймовірно готує). АЛЕ будиночок знаходиться хоч і не далеко від вокзалу та центру, проте далеченько від витягів на гори. Тому без бобіка не обійтись.
власне, вид з вікна з одного з номерів будиночку

Як підсумок скажу: поїздки такого типу заряджають. Попри те, що після численних спусків підйомів, подекуди падінь ти приходиш безсилий, ця безсилість в тебе супроводжується посмішкою- приємними емоціями і ти без кінця розповідаєш, як спускався, що бачив, як підіймався сніг за тобою, як смішно падав, як збивав бабці і все в такому дусі. Там, в горах, ти не думаєш ні про що, окрім відпочинку. Правда (!) Про все буденне я почала думати лиш тоді, коли опинилась в рідному місті і з дорожньою сумкою їхала вже додому.
Насправді, коли стоїш на вершині гори - відчуваєш себе іншою людиною (!).
До того ж, відпочинок в горах - досить неординарний спосіб щось відсвяткувати.
Навіть влітку там є що робити (наприклад, підійматись на ті ж гори, збирати чорницю, смажити шашлики і бла бла бла).

А кататись взимку не бійтесь! Це насправді чудова розвага (!). Чудова, навіть тоді, коли падаєш :)

Оу, мало не забула речей багато не беріть! І тепло на гору не вдягайтесь, хіба тільки якщо плануєте довго стояти/сидіти на місці. Все що потрібно для катання - речі які не промокають: куртка (бажано коротка і легка), штани (вільного крою, можливо спортивні) рукавиці (такі, що не промокнуть, або декілька звичайних на зміну), шапка (обов'язкова). а під курткою має бути всього якась футболка+кофта (капюшонка абощо). Лижну куртку та штани можна взяти на прокат, якщо не маєте, або купити в секонд-хенді (дешево і сердито).

Немає коментарів:

Дописати коментар